Odhlučnenie podlahy v štúdiu

 • Realizácia
 • Kategória Odhlučnenie podlahy
 • Klient Roman Skyba
 • Lokalita Bratislava
 • Problém Odhlučnenie spodných priestorov

Definícia problému s naším riešením

Oslovil nás fotograf p. Roman Skyba, z fotoateliéru www.romanskyba.sk, so žiadosťou odhlučnenia podlahy ateliéru a bytu od hluku zo spodných priestorov. Keďže hluk bol výrazný a klient používa priestory na fotenie kde je každý hluk nežiadúci, navrhli sme trojvrstvovú zvukovú izoláciu podlahy, využili sme materiál Piesková doska v dvoch vrstvách a namiesto OSB dosky sme navrhli zvukovo izolačnú dosku HMC Acoustic v hrúbke 2cm. Prikladáme časozberné video z realizácie a peknú referenciu od spokojného klienta.

Vyjadrenie klienta

Nespokojnosť s hlukom z rešturačných zariadení je pomerne častá. Nešťastná kombinácia rešturácie, fotoateliéru a bytu v jednom objekte iba čakala na to, aby sme prišli a priestory dôkladne odhlučnili. O tom, že sme to spravili dobre vypovedá táto referencia.

Dozvedel som sa o Vás z výstavy Coneco, neskôr na internete.

Mal som problém s hlukom z reštaurácie pod mojím štúdiom a bytom. Vaša spoločnosť ako jediná predáva materiál na utlmenie hlbokých tónov.

Zlepšenie oproti pôvodnému stavu je podstatné. Hluk v stredných a vvýsokých frekvenciách klesol o 70-80% a basy cca 45%. Vcelku spokojnosť.

Roman Skyba

Použité produkty

 • -8%

  SILIO 13 – europaleta 60×80

  TOP zvukovo izolačná doska 0,96 m², Rw = 34 dB, hrúbka 13 mm.

  Original price was: 22,50 €.Current price is: 20,64 €.
  Cena za m² bez DPH: 17,92 


Máte podobný problém? Kontaktujte nás.