30. 04. 2021

Akustika kancelárie ovplyvňuje produktivitu zamestnancov

ZINO Acoustic bol vyvinutý našou spoločnosťou, skladá sa z recyklovaných materiálov a textilného vlákna, pričom  neobsahuje minerálnu vlnu. Ide o najlepší akustický materiál v našej ponuke!

Variant Green, je špeciálne upravená pre použitie pre exteriér alebo v technických priestoroch.

Vhodný aj na dizajnové prvky, ktoré sa dajú rôzne upravovať a tvarovať. Základom je jeho vysoká pohltivosť, čím akustiku priestoru výrazne zlepší.

Materiály ZINO Acoustic Green môžete použiť na

Vhodný ako obklad stropov a stien, čím zabezpečuje celkové zníženie hladiny hluku. Po obložení časti steny alebo stropu (s dizajanovou úpravou), sa hluk zníži a ostane pohltený v ZINO Acoustic, premení sa na teplo.

Materiál je možné použiť všade, kde hluk vzniká (hlučné prevádzky, call centrá, kaviarne,...). ZINO Acoustic je možné dizajnovo upraviť podľa požiadaviek. Neuzatvára sa do konštrukcie, aby sa k nemu dostal zvuk, ktorý sa následne účinne pohlcuje. Ako dizajnová úprava sa využíva napríklad látka.

Akustická pohltivá izolácia

 

 

ZINO Acoustic Green 60 je vhodný na pohltenie zvuku hlavne v exteriéry, keďže je odolný voči poveternostným podmienkam a vlhkosti. Spolu s vysokou absorpciou tvorí ideálny materiál na odhlučnenie každého technického zariadenie ako napríklad klimatizačnej jednotky alebo čerpadla bazéna. 

Odporúčame jeho použitie s nepriezvučným pásom Topsilent Adhesive (z vonkajšej strany hluku) napríklad do drevenej alebo kovovej konštrukcie.  

Porovnanie vlastností

ZINO Acoustic Green 60
Hrúbka60 mm
Rozmery1200 × 600 × 60 mm
Miesto použitiaExteriér
Odolnosť voči vlhkostiáno
Do konštrukciíobklady plotov, technických zariadení
Hustota60 kg/m³
Trieda pohltivostiA
Tepelná vodivosť0,038 W/(m.K)
Reakcia na oheňE

Graf zvukovej pohltivosti Zino Acoustic

Zino Acoustic 50

Dostupné na eshope

Skladové zásoby všetkých typov akustickej izolácie ZINO, držíme skladom v dostatočnom množstve.

Dosky majú rôznu farebnosť, väčšinou  v šedej a tmavej farby, konkrétne farebnosti sú len na výrobu v množstve nad 1000 kusov.

Galéria